Europsko prvenstvo

Vaterpolisti rutinski slavili protiv Slovačke, kapetan postigao povijesni pogodak!

18.01.2020. u 17:09

Hrvatska vaterpolo reprezentacija uvjerljivo je slavila protiv Slovačke u trećem kolu skupine A na Europskom prvenstvu u Budimpešti.

Naši igrači slavili su s visokih 16:4 te su tako opravdali ulogu favorita iako im ovaj susret nije bio važan za daljnji plasman.

Najbolji pojedinac kod naših bio je kapetan Andro Bušlje koji se upisao i u povijest hrvatskog vaterpola, postigao je 1000. pogodaka naše reprezentacije na Europskim prvenstvima. On je postigao pet pogodaka iz pet pokušaja.

Neće se dugo razgovarati  o ovom susretu. Važno je pripremiti se za srijedu kada nas čeka četvrtfinale s pobjednikom utakmice Grčka-Rumunjska.

Bit će to važna utakmica jer naši bi pobjedom u srijedu došli na korak do finala

HRVATSKA
16-4
SLOVAČKA
Hrvatska - Slovačka, Europsko prvenstvo u vaterpolu, 16:00, Budimpešta
Kraj
KRAJ (Kraj)

Gotov je susret. Očekivana pobjeda izabranika Ivice Tucka koji će u četvrtfinalu u srijedu čekati pobjednika susreta između Grčke i Rumunjske.

Gol
(Gol)

Fatović dodaje još jedan.

Gol
(Gol)

I evo nam 15. pogotka za Hrvatska. Strijelac je Joković. Ušli smo u posljednje dvije minute.

Gol
(Gol)

Maroš Tkač zabio je za Slovačku, ali brzo je Miloš vratio na +10 za Hrvatsku.

Gol
(Gol)

Lončar je zabio dva pogotka na uvodu u četvrtu četvrtinu.

Info
POSLJEDNJIH OSAM MINUTA (Info)

Završila je i treća četvrtina, a Hrvatska grabi prema uvjerljivoj pobjedi.

Gol
(Gol)

Raspucao se Bušlje, postiže peti pogodak i hrvatski 11.

Gol
(Gol)

Hrvatska je stvarno dominantna. Benić je povisio na 10:2, a Bielik smanjuje na 10:3.

Gol
(Gol)

Nastavlja Hrvatska rešetati slovačku mrežu. Fatović za 9:2.

Gol
(Gol)

Povisio je na 8:2 Bušlje.

Info
(Info)

Još malo zanimljivosti o današnjoj utakmici. Ovo je stota utakmica Hrvatske na europskim prvenstvima, a ostvarili smo 59 pobjeda, deset remija i 30 poraza.

Info
TREĆA ČETVRTINA (Info)

Počela je treća četvrtina.

Odmah je povisio Miloše, a Tkač smanjio na četiri dva. Konačnih 7:2 na kraju druge četvrtine postavlja Bušlje.

Gol
POVIJEST (Gol)

I za 5:1 pogodak je postigao Andro Bušlje. Time se naš kapetan upisao u povijest hrvatske reprezentacije koja je stigla do brojke od 1000 pogodaka na Europskim prvenstvima.

Gol
KONTRANAPAD (Gol)

Vraća Lončar Hrvatsku na tri pogotka prednosti. Isplivao je naš igrač kontru i sigurno zabio.

Gol
(Gol)

I postiže Slovačka prvi pogdak. Zabio je njihov kapetan Juraj Zatovič.

Info
DRUGA ČETVRTINA (Info)

Počela je druga četvrtina.

Info
KRAJ PRVE ČETVRTINE (Info)

Gotova je prva četvrtina. Hrvatska golovima Jokovića, Miloša i Bušlje ima 3:0.

Gol
8' (Gol)

Kakva akcija pred kraj prve četvrtine. Hrvatska je sjajno izigrala Slovačku, a Bušlje iz blizine postiže pogodak za 3:0.

Gol
OTVORILO SE (Gol)

Počinje Hrvatska opravdavati status favorita, povećao je na 2-0 Miloš.

Gol
JOKOVIĆ ZA VODSTVO (Gol)

Nakon četiri minuta prva prava prilika za Hrvatsku. Peterac je izborio Lončar, a pogodak je postigao Joković.

Početak
1' (Početak)

Počeo je susret! Fatović je osvojio prvu loptu.

U ovom susretu izbornik Tucak moći će rasporediti minutažu, ali ne smijemo se previše opustiti kako bi u nastavak prvenstva otišli u dobrom ozračju.

No, dobili smo tri dana stanke što će nam omogućiti da se što bolje pripremimo za uvijek najvažniju utakmicu a to je četvrtfinale, koji nas vodi ili u borbu za medalje ili u razigravanje za peto mjesto. I tako smo nekako i složili u glavi: cilj po cilj - zaključio je Bijač.

Info
OSIGURALI ČETVRTFINALE (Info)

Prvi cilj na EP-u smo ostvarili, osigurali smo četvrtfinale

– U susretu s Crnom Gorom igrali smo fantastično, kontrolirali igru, sve. I onda je došlo potpuno “zamračenje”. Ovo nam mora biti velika opomena. Ovaj put smo se izvukli, ali s ovakvim rupama od četvrtfinala pa nadalje nećemo moći do pobjeda - rekao je vratar Marko Bijač.

Dobro došli u tekstualni prijenos utakmice između Hrvatske i Slovačke u trećem kolu skupine A na Europskom prvenstvu.